Excursie Gouda
Op 12 april 2018 organiseert de Excursiecommissie een excursie naar Gouda. Er zijn maximaal 20 deelnemers mogelijk.
Wij beginnen het bezoek met het nuttigen van een kopje koffie + bij Zoet en zalig, Spieringstraat 1 ( ten oosten van de Grote Kerk), 2801 ZH Gouda, 0182- 513 310.
- Om 10.45 uur gaan wij naar de Sint Janskerk, een grote kruiskerk in gotische stijl, die wereldberoemd is vanwege de " glazen " oftewel " glas-in-loodramen " uit de periode 1555-1603. Speciale aandacht voor raam 25 ( geschenk van de Gemeente Delft aan Gouda). Met haar lengte, 123 meter is zij de langste kerk van Nederland.
- Om 11.30 uur start vanuit de Sint Janskerk een stadswandeling, ook over de in werking zijnde kaasmarkt.
- Om 13.00 uur lunch en aansluitend om 14.30 uur een bezoek aan en rondleiding in de benedenverdieping van Museum Gouda, het voormalige Catharina Gasthuis. Ook de Stadsmaquette ( Gouda omstreeks 1562) wordt toegelicht. Het museum is voor een groot deel goed begaanbaar.
Daarna bent u vrij om te gaan en te staan waar u wil.
Wij adviseren u uw auto te parkeren (dagkaart) op Klein Amerika, Fluwelensingel, oostelijk van de Sint Janskerk.
Als u met de trein komt dan graag verzamelen bij restaurant Zoet en Zalig, adres zie boven.
Als u bereid bent om andere deelnemers mee te nemen, dan dat gaarne aangeven ( met aantal plaatsen ) bij uw aanmelding. Wij proberen deelnemers aan elkaar te koppelen.
Idem aangeven of u bepaalde wensen hebt voor de lunch. Die zullen worden doorgegeven aan het restaurant.
Met de Museumkaart is de toegang tot de Sint Janskerk en Museum Gouda gratis. Anders moet u ter plaatse een toegangskaart kopen.
Bijdrage
Kosten € 32.- p.p. inclusief koffie, lunch, rondleidingen en wandeling ( mits u beschikt over de Museumkaart)
Uw bijdrage s.v.p. overmaken naar Bankrekeningnummer NL84 INGB 0006 77 34 73 t.n.v. Delfia Batavorum Excursies, onder vermelding van: Gouda. Pas na ontvangst van de betaling wordt uw deelname zeker.
Zoeken
Gehouden excursies
- Verslag Midden-Delfland Dag 15-06-24
- Verslag wandeling Pasgeld en ´t Haantje
- Hyacintenwandeling Ockenburgh, 24-07-24
- Excursie naar Deltares, 2024
- Verslag excursie Nationaal Monument Oranjehotel
- Excursie verslag DUWO en Vakwerkhuis
- Varen over de Schie, augustus 2023
- Fietsen op Open Monumentendag, september 2023
- Fietstocht Midden-Delfland Dag 2023
- Excursie naar Deltares
- Excursie Pharmafilter bij het Reinier de Graaf Gasthuis
- Excursies Nationaal Monument Oranjehotel
- Wandeling Pasgeld en ’t Haantje
- Fietstocht Midden-Delfland Dag
- Excursie/lezing De Geschiedenis van de Ziekenverpleging
- Excursies Nieuw Delft
- Wandeling Masamuda
Agenda
Lid worden?
Wilt u lid worden? Geef u dan op via dit formulier.